VdGM Bosna Hersek-Doboj Konferans Değişim Programı

Son başvuru tarihi: 19 Haziran 2022 tarihi 23:59

 

Yurt dışındaki aile hekimliği uygulamalarını deneyimlemek isteyen tam zamanlı aile hekimliği asistanları ve ilk beş yılındaki aile hekimliği uzmanları için planlanan bu değişim programı 8-11 Eylül 2022 tarihlerinde, 2. Tıp Doktorları Sempozyumu öncesinde Bosna Hersek’in Doboj şehrinde gerçekleşecektir.

Konferans Değişim Detayları

7 Eylül, Varış: Doboj’da havalimanı olmayıp en yakın havalimanı Belgrade, Zagreb, Sarajevo or Banja Luka’da bulunmaktadır.
Havalimanı sonrası ulaşım muhtemelen host (konuk eden kimse) tarafından ayarlanacak olup, ayrıntılar daha sonra verilecektir.
8-9 Eylül Birinci Basamak Değişimi: Hem şehir içinde hem de kırsal alanda birinci basamak merkezlerinde gerçekleşecektir.
8 -11 Eylül, Konferans: 2. Tıp Doktorları Sempozyumu’na katılım. (Kongre dili Sırpça ve İngilizce olacaktır.) Katılımcıların kongre bünyesinde bir workshop’ta kendi ülkelerindeki aile hekimliği sistemini anlatan sunum yapması gerekmektedir. Aynı zamanda katılımcılar diğer oturumlarda sunum yapmak isterlerse mümkün olacaktır.

Sosyal program
Kaldığınız süre boyunca akşam yemekleri ve sosyal etkinlikler düzenlenecektir. Program içeriği daha sonra duyurulacaktır.


Konaklama
Hotel Park Doboj’da ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Dahil olanlar: Konferans Değişimi, Kongre’ye katılım, konaklama
Dahil olmayanlar: Ulaşım masrafları, kişisel harcamalar, vize


Bu değişim için tüm Avrupa geneline ayrılan 10 kontenjan bulunmaktadır.
Seçim yapılırken adayların;
- Sırpça ve İngilizce dil yeterlilikleri,
- Önceki konferans değişimlerinden birine katılmamış olması
- Değişim programlarındaki aktif rolleri ve deneyimlerini kendi ülkelerinde paylaşma istekleri
- Daha önce herhangi bir değişim programına katılım durumları (katılmayanlara öncelik verilecektir) değerlendirilecektir. 

Değişim programına katılmak isteyenlerin 19 Haziran 2022 tarihi 23:59’a kadar CV (İngilizce) ile neden bu değişim programına katılmak istediğini anlatan motivasyon mektubunu (İngilizce) iki parça word dosyası formatında ve TAHUD üyeliklerini gösterir belgenin hippokratesturkey@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir.

Word formatında ve İngilizce hazırlanmamış CV ve motivasyon mektubu olan başvurular, motivasyon mektupsuz başvurular, uygun bir formatta hazırlanmamış CV olan başvurular değerlendirmeye alınmayacak olup TAHUD üyeliği ekran görüntüsü olarak da iletilebilir.

 

This article was published under the category Vasco Da Gama Haberleri on 10/05/2022 10:00.