EYFDM Doboj - Bosna Hersek Değişim Programı

 

Son Başvuru Tarihi: 12 Haziran 2024
Başvuru Adresi: eyfdmturkiye@gmail.com
 

Yurt dışındaki aile hekimliği uygulamalarını deneyimlemek isteyen tam zamanlı aile hekimliği asistanları ve ilk beş yılındaki aile hekimliği uzmanları için planlanan bu değişim programı 18-22 Eylül 2024 tarihlerinde 4. Tıp Hekimleri Sempozyumu bünyesinde Bosna – Hersek’in Doboj kentinde gerçekleşecektir.

Konferans Değişim Detayları

Ulaşım
Ulaşımın 17 Eylül’de gerçekleşmiş olması beklenmektedir. En yakın hava limanları Belgrad, Zagreb, Saray Bosna, Tuzla ve Banya Luka’da bulunmaktadır. Havaalanından ulaşım muhtemelen ev sahibi tarafından sağlanacak olup detaylar daha sonrasında duyurulacaktır.

Birinci Basamak Sağlık Merkezi Gezisi

18-19 Eylül tarihlerinde hem şehir merkezi hem de kırsalda Aile Sağlığı Merkezleri ziyaret edilecektir.

Kongre
19-22 Eylül tarihleri arasında sürecek olan kongrenin dili İngilizce ve Sırpça’dır.

Katılımcılardan kongrede genç aile hekimleri ve aile hekimliği asistanlarının buluştuğu bir workshopta (21 Eylül tarihinde) kendi ülkelerinin sistemini anlatan bir sunum yapmaları beklenmektedir. Katılımcıların aynı zamanda sunum ve posterlerinin özetlerini göndererek diğer oturumlara katılması mümkündür.

Workshopta yapılacak sunumun özeti marina.joticivanovic@domzdravljadoboj.ba adresine gönderilmelidir.

Sosyal Program
Yakın yerlerdeki tarihi ve turistik yerlerin gezisi
20 Eylül Cuma günü Gala Yemeği

Konaklama
Hotel Park Doboj’da ücretsiz olarak yapılacaktır. Kongre, konaklama ve turistik alanların gezisi ücretsiz olup ulaşım masrafları ve vize ücreti katılımcıya aittir.

Kontenjan
Avrupa geneli için 10 kişi ile sınırlıdır.


Başvuru Şartları
- Katılımcının iyi bir düzeyde İngilizce konuşabiliyor ve anlayabiliyor olması beklenmektedir.
- Değişim programlarındaki aktif rolleri ve deneyimlerini kendi ülkelerinde paylaşma istekleri
- Daha önce herhangi bir değişim programına katılım durumları (katılmayanlara öncelik verilecektir) değerlendirilecektir.

Değişim programına katılmak isteyenlerin 12 Haziran 2024 tarihine kadar CV (İngilizce) ile neden bu değişim programına katılmak istediğini anlatan motivasyon mektubunu (İngilizce) iki parça word dosyası formatında ve TAHUD üyeliklerini gösterir belgenin (Burada TAHUD’un internet sitesi üyeliğinin profil sayfasının ekran görüntüsü değil dernek üyeliği kastedilmektedir. Dernek üyeliğinin ekran görüntüsü kullanılabilir.) eyfdmturkiye@gmail.com adresine göndermeleri gerekmektedir. Word formatında ve İngilizce hazırlanmamış CV ve motivasyon mektubu olan başvurular, motivasyon mektupsuz başvurular, uygun bir formatta hazırlanmamış CV olan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

 

This article was published under the category Vasco Da Gama Haberleri on 26/05/2024 12:00.