Değerli Genç Meslektaşlarımız,

Vasco da Gama Hareketi (VdGM) (www.vdgm.eu)’nin amacı; aile hekimliği uzmanlık eğitiminde kaliteyi arttırmak, Avrupa çapında çok merkezli araştırmalar ve ülkeler arası değişim programları yapmak, aile hekimliği asistanları ve genç uzmanlarının sorunlarını, endişe ve ihtiyaçlarını tartışabilecekleri ve çözümler üretebilecekleri Avrupa içinde ve Avrupa ötesinde bir iletişim ağı kurmaktır. VdGM, WONCA Avrupa’nın resmi bir ağıdır.

2019-2022 yılları arasında görev yapacak VdGM Türkiye Temsilcisi seçilecektir.

Başvuran adayların TAHUD üyesi olmaları ve Aile Hekimliği Asistanı veya ilk 5 yılı içerisindeki Aile Hekimliği Uzmanı olmaları zorunludur.

Adayların yılda iki kez gerçekleştirilen VdGM Avrupa Konsey toplantılarında ülkemizi temsil etmeleri gerekmektedir ve VdGM’nin tanıtım ve geliştirilmesine katkı sağlayacak projeler ve fikirlere sahip olmaları gibi özellikleri avantaj olarak değerlendirilecektir. Seçilen temsilcinin finansal olarak desteklenmesine 2020 yılında başlanacaktır.

Lütfen ekteki başvuru formunu doldurarak CV’niz ile birlikte VdGM Türkiye Temsilcisi Uzm. Dr. Berk Geroğlu - berkgeroglu@hotmail.com 'na iletiniz.

Sorularınız için lütfen iletişime geçiniz.

Son başvuru tarihi 24 Şubat 2019 Pazar’dır. Sonuçlar TAHUD internet sitesinde (www.tahud.org.tr) yayımlanacak ve başvuranlara e-postalar ile bildirilecektir.
Başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 


Saygılarımızla,
VdGM Türkiye Ekibi

This article was published under the category Vasco Da Gama Haberleri on 09/01/2019 12:00.