22-28 Mart 2020, Madrid-İspanya Konferans Değişim Programı
Son başvuru tarihi: 09.02.2020

Diğer ülkelerdeki aile hekimi meslektaşlarımızın uygulamalarını yerinde gözlemleme ve öğrenme isteğinde olan tam zamanlı aile hekimliği asistanları ve ilk 5 yılındaki aile hekimliği uzmanları için planlanan VdGM Madrid Konferans değişimi, 22-28 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleşecektir.

PROGRAM DETAYLARI
Ulaşım
- 22 03.2020 Madrid Havalimanı’na varış

Değişim
- 23-25 Mart tarihleri arasında toplam 3 gün süren farklı birinci basamak sağlık kuruluşlarını ziyaret
- 27.03.2020 tarihinde 1 günlük acil servis ziyareti

Konferans Programı
- 26.03.2020 tarihindeki “XX Residents' Conference” ve “III Conference of Young Family Doctors of SoMaMFyC” konferanslarına ücretsiz katılım imkanı
- Ana konular İspanyolca sunulacak ancak kongre boyunca paralel olarak İngilizce dil desteği verilecek.
- Konferansa ücretsiz katılım
- Bütün adaylardan, kendi ülkelerindeki 1.basamak sağlık hizmetlerini ve asistanlıktaki eğitim süreçlerini anlatan kısa bir sunum yapmaları istenmektedir.
- Her katılımcının bir vaka sunumunun özetini (İngilizce veya İspanyolca) bilimsel komite ile paylaşması rica edilecektir. Bu kısa özetler(abstract) arasından en beğenileninin sözel olarak sunulması beklenmektedir.
- Katılım sertifikası alabilmek için bütün akademik programlara katılım zorunludur. Sosyal programlara da en az %80 katılım zorunluluğu vardır.

Sosyal Program
- Aile hekimliği ve Halk Sağlığı Hekimleri genel merkezinde hoşgeldiniz toplantısı
-Akşam yemeği buluşması (Kişi başı yaklaşık 25 Euro)
-“Circle of Fine Arts” adlı Madrid’deki meşhur sanat merkezinin çatısından Madrid’e bir bakış
-Madrid tarih/kültür gezisi(Kişi başı yaklaşık 10 Euro)
-Yöresel “tapas” konseptli akşam yemeği(Yaklaşık 15 Euro)
-“San Miguel Flea”’da akşam yemeği
-Flamenko dans gecesi (Kişi başı yaklaşık 30 Euro)
-“El Retiro” parkında piknik
-Eurovizyon şarkı yarışması ve veda partisi (Kişi başı yaklaşık 20 Euro)

Konaklama: Bütün katılımcılara ucuz ve iyi bir konuma sahip otel odası veya Airbnb dairesi bulmaları konusunda yardım edilecektir.
Ücrete Dahil Olmayanlar: Konaklama ücretleri, sosyal aktivitelerde yapılan harcamalar, havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşım ücretleri

Değişime kabul edilecek kişi sayısı 5’tir. Seçim yapılırken aşağıdaki şartlar göz önünde bulundurulacaktır:

- Adayların iyi derecede İngilizce veya İspanyolca dil bilgisine sahip olması gerekmektedir. (Upper intermediate)
- Seçilen kişilerin değişim esnasında sosyal ve akademik aktivitelerde aktif rol oynamaları beklenmektedir ve bu değişimde elde ettikleri tecrübeleri ve birikimlerini kendi ülkelerine döndüklerinde doktor arkadaşlarıyla paylaşmaları beklenmektedir.
- Her ülkeden 1 kişi alınacaktır. Aynı ülkeden 2. ve 3. Kişiler, o ülkelerden yapılacak başvuru sayısına göre seçilecektir.
- Seçilecek kişilerin VdGM’ye olan ilgileri ve alakaları göz önünde bulundurulacaktır.
- Daha önce herhangi bir değişim programına katılmamış kişiler önceliklidir.

İspanya Ekibinden Değişime Başvuracaklara Mesaj: Aday, mutlaka açık fikirli olup, kendisini ekibin bir parçası olarak hissetmeye hazır olmalıdır. Kendisini ekibin diğer üyelerinden izole etmemeli ve takım çalışmasına katkı vermeye gönüllü olmalıdır. Aday, değişimin bilimsel yönünü göz ardı etmemeli ve asıl amacın İspanya’daki birinci basamak sağlık sistemini daha iyi anlamak olduğunun farkında olmalı. Farklı yaşamları gözlemlemek, farklı kültürler arasındaki önyargı/batıl inanç bariyerlerini kırmak değişim adayının birinci amacı olmalı, yeni arkadaşlıkların tadını çıkarmalı.

Değişim programına katılmak isteyen adayların Word formatında ve İngilizce olarak yazılmış, neden bu programa katılmak istediklerini anlatan “Motivasyon Mektubu” ve “CV”’leri ile hippokratesturkey@gmail.com adresinden başvuru yapmaları rica olunur.
Son başvuru tarihi: 09.02.2020

Bu makale 29/01/2020 08:00 tarihinde Vasco Da Gama Haberleri kategorisi altında yayınlandı.