• ANA SAYFA
 • HAKKIMIZDA
 • GÜNCEL
 • ONLINE İŞLEMLER
 • ŞUBELER
 • BİBEM
 • HUKUK

Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Uygulama Esasları

"Uzmanlık eğitimi uygulama esasları hakkındaki dosyayı haberin devamında bulabilirsiniz. "

Türkiye Aile Hekimliği Yeterlilik Kurulu
Aile hekimliği uzmanlık eğitimi, 18.07.2009 tarihinde resmi gazetede yayınlanan (http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2009/07/20090718-5.htm) tıpta uzmanlık eğitimi yönetmeliğine göre uygulanmaktadır.
Aile hekimliği uzmanlık eğitimi uygulama esasları, aile hekimliği eğiticileri ve uzman adaylarına yol göstermesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu dokümanın amacı, aile hekimliği müfredatının uygulanması sırasında uyulması gereken esasları belirleyen bir çerçeve oluşturmaktır. Aile hekimliği uzmanlık eğitimi veren kurumların bu dokümanı esas almaları ve Türkiye genelinde uzmanlık eğitimi programlarının standardizasyonunun sağlanması hedeflenmektedir. Bu dokümanda belirtilen prensipler, TAHYK tarafından (http://www.tahud.org.tr/hakkimizda/yeterlilik-kurulu) hazırlanan çekirdek müfredatı (Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Çerçeve Programı) esas alınarak hazırlanmış olup, bu uygulama esasları, Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Çerçeve Programı ile birlikte kullanılmalıdır.

Türkiye Aile Hekimliği Yeterlilik Kurulu

Aile hekimliği uzmanlık eğitimi, 18.07.2009 tarihinde resmi gazetede yayınlanan (http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2009/07/20090718-5.htm) tıpta uzmanlık eğitimi yönetmeliğine göre uygulanmaktadır.

Aile hekimliği uzmanlık eğitimi uygulama esasları, aile hekimliği eğiticileri ve uzman adaylarına yol göstermesi amacıyla hazırlanmıştır. Bu dokümanın amacı, aile hekimliği müfredatının uygulanması sırasında uyulması gereken esasları belirleyen bir çerçeve oluşturmaktır. Aile hekimliği uzmanlık eğitimi veren kurumların bu dokümanı esas almaları ve Türkiye genelinde uzmanlık eğitimi programlarının standardizasyonunun sağlanması hedeflenmektedir.

Bu dokümanda belirtilen prensipler, TAHYK tarafından (http://www.tahud.org.tr/hakkimizda/yeterlilik-kurulu) hazırlanan çekirdek müfredatı (Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Çerçeve Programı) esas alınarak hazırlanmış olup, bu uygulama esasları, Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi Çerçeve Programı ile birlikte kullanılmalıdır.

 

Saygılarımızla

Geri Dön 276 0 12 KAS 2014
Yorumlar yükleniyor...
 http://egprn.org/ http://vdgm.woncaeurope.org/ http://euprimarycare.org http://euract.eu http://globalfamilydoctor.com http://http://equip.dudal.com/